Kiek teko pastebėti, žmonių pasakojamos istorijos apie jų asmeninę transformaciją turi skausmo elementą, kad ir koks jis būtų –  emocinis ar fizinis.

Vieni emociškai „pasiekė dugną“ – buvo arti mirties arba grėsė įkalinimo bausmė, kas privertė priimti gyvenimą keičiančius sprendimus. Kiti patyrė gyvenimo smūgius, kurie sugriovė jų įsitikinimus su visais pamatais bei privertė ieškoti naujų žinių, padedančių pagaliau suvokti kas jie yra, kokie yra juos supantys žmonės, kokioje padėtyje jie atsidūrė, kodėl atsidūrė ir kur iš tikrųjų norėtų būti. Skausmas yra ne tik „dugnas“ ar gyvenimo smūgiai. Skausmas pasireiškia ir kaip vidinė emocija. Galima vadinti ją sąžine ar vidiniu teisėju. Tai pojūtis, sufleruojantis jums, kur elgiatės neteisingai, kur padarote mažiau nei galėtumėt, kur jums stinga empatijos, nuoširdumo, tikrumo. Šio pobūdžio skausmas, jeigu jo neignoruojate ir dedate pastangas ištaisyti nukrypimus nuo vidinės tiesos, taip pat padeda augti. Kai darbas nėra mūsų hobis arba yra labai emociškai alinantis, norėdami gerų rezultatų darbe, patiriame emocinį skausmą. Turime skirti savo laiką, dėmesį, energiją, vietoje to, kad darytume ką nors neįpareigojančio, teikiančio tik malonumą.

Kai skauda nugarą, kelius ar kitą kūno vietą, tai yra ženklas, kad turite keisti judėjimo įpročius, parodyti dėmesį savo kūnui, galbūt apsilankyti pas specialistą. Net kūno formų nepakoreguosite be skausmo, nesvarbu ar pasirinksite įpročius keičiantį mitybos planą, kas sukels tam tikrą emocinį skausmą, nes reikės kai ko atsisakyti, ar treniruotes.

­Gyvenimas kupinas skausmo šaltinių – pareigų ir iššūkių, per kuriuos augate. Ar kada nors susimąstėte, kad geriau kelti iššūkius sau patiems, nes jei nekelsite, juos neišvengiamai primes pats gyvenimas tada, kai esate mažiausiai jiems pasiruošę? Galite klausti, o kam tų iššūkių reikia, juk galima be jų. Esmė tame, kad jei jų nekelsite patys, juos sukels pats gyvenimas, tik klausimas kada. Jei kelsite iššūkius patys, gyvenimas taip pat duos jums iššūkius, bet jūs būsite geriau jiems pasiruošę.

Būtina paminėti, kad skausmas gali būti augimo variklis, bet gali būti ir degradacijos šaltinis. Taip pat tam tikras skausmo lygis gali būti žalojantis vienam, bet augimo variklis kitam žmogus. Skausmo ir iššūkių tolerancija yra skirtinga kiekvienam. Čia kalbama apie ugdantį, ne apie žalojantį skausmingų patirčių aspektą. Žalojančiam aspektui reikėtų atskiro straipsnio, o apsisaugoti nuo jo padėtų išmintingi mokytojai ir saviugda, apie kurią toliau šiame straipsnyje.

Pateiksime skausmingo gyvenimo iššūkio pavyzdį. Įsivaizduokite, kad jūs nesuvokiate, kad jūsų antros pusės lūkestis jūsų atžvilgiu yra palaikymo žodžiai, padrąsinimas ir išklausymas. Vietoje to, jūs elgiatės kaip teisėjas, išryškindamas kas jums nepatinka, neišspaudžiate nei vieno palaikymo žodžio, nes jums atrodo, kad esate visiškai teisus, kovojate su antros pusės susireikšminimu ir taip darote gerą darbą. Nenuostabu, kad žmogus, kuris tikisi palaikymo, jaučiasi prastai, su kiekviena situacija jo nepasitenkinimas auga, nes jis negauna meilės jam suprantama ir priimtina forma. Ir kai susikaupęs nepasitenkinimas šiame žmoguje sprogsta taip, kad nesuprantate kas vyksta, kai žmogus atveria savo ilgai slėptas žaizdas, gelbėti santykius gali būti jau per vėlu. Tada galite griebtis knygų, seminarų, mokytojų, persukti visus savo poelgius kaip filmo juostelę, atgaminti įvykius, pažvelgti į juos kitaip, tarsi to žmogaus akimis, su daugiau empatijos, suvokti, kuriose situacijose elgėtės netinkamai, bet gali būti per vėlu. Ši skausminga situacija galėtų būti paskatinimas keistis, pradėti skaityti saviugdos knygas, lankyti seminarus, gilintis į porų bendravimo psichologiją, kitų žmonių poreikių identifikavimą ir pilnavertės meilės kūrimo subtilybes. Nepaisant to, ar ne kokybiškesni būtų buvę santykiai, jei šie žingsniai būtų atlikti dar iki pradedant juos kurti arba bent jau santykių metu? Žinoma, kad taip. Įtraukus saviugdą ir nuoširdų mokymąsi apie santykius, poroje būtų buvę daugiau tarpusavio supratimo, pasitenkinimo, kokybiško bendravimo.

Žvelgiant į technologijų plėtrą ir sukrečiančias darbo rinkos pokyčių prognozes, kad dirbtinis intelektas perims net pačių IT specialistų funkcijas, ateityje gali būti ypatingai daug skausmingų istorijų kaip žmonės pakeičiami kompiuterinėmis sistemomis. Ar teko matyti video apie robotizuotus maisto gaminimo procesus, kur nedalyvauja žmogus, arba save valdančius automobilius be vairuotojų, siuntų sandėlius, kuriuose vienetai žmonių, lyginant su save valdančiomis siuntų tvarkymo robotizuotomis sistemomis? Pokyčiai skaudžiausi tiems, kas jiems nesiruošia. Ar žinote prognozes, kokios specialybės bus reikalingos net ir įvykus šiems pokyčiams? Jeigu žinotumėt ir pradėtumėt daugiau domėtis šiomis sritimis, kaip manote, ar tai padėtų jums būti geriau pasiruošusiems pakeisti jūsų veiklos kryptį, jeigu to reikėtų? Greičiausiai taip. Tik tada gali būti per vėlu. Tinkamiausias laikas domėtis yra – dabar! Kas gali duotuoju momentu padaryti daugiau ir geriau – ar tas, kuris jau domėjosi konkrečia sritimi prieš tai, ar tas, kuris dar tik pradės domėtis? Atsakymas yra akivaizdus.

Gal jau laikas imtis saviugdos arba nerti į ją su didesniu užsidegimu, suprantant praktinę jos naudą visoms gyvenimo sritims ­­– emocijų, santykių, savęs pažinimo, tikslų realizavimo? Saviugda pareikalaus pastangų domėtis prasmingais dalykais, pastangų permąstyti savo gyvenimą, daryti sprendimus ir veikti. Ji sukels tam tikrą skausmo lygį, bet sąlyginai nedidelį, lyginant su skausmu, kai griūna santykiai ar karjera kaip nežinojimo, nesimokinimo, nepasiruošimo pasekmė.

Alliancium yra greitai į pokyčius reaguojanti saviugdos ekosistema, kuri padeda jums būti pasiruošusiems pokyčiams, gyventi gyvenimą, kuriame daugiau kokybės, tikrumo, išmintingesnių sprendimų, savęs pažinimo galimybės, bendraminčių aplinka, pagalbos srautas norintiems išspręsti problemas. Galite pasinaudoti efektyvia mokymų sistema, kuri sudėliota pažingsniui taip, kad laikydamiesi reikiamo eiliškumo, praplėstumėte suvokimą jums rūpimose gyvenimo srityse ir pritaikytumėt įgytas žinias praktiškai. Alliancium yra atvira tiems, kurie nori tobulėti. Junkis ir tu! Spausk https://www.alliancium.com/start-your-life/

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.