Vieno atsakymo į šį klausimą tikriausiai nėra. Dar prieš mūsų erą senovės filosofai nagrinėjo šią temą ir žmonės vis dar ieško atsakymo į tą patį klausimą – kokia yra gyvenimo prasmė? Vieni nurodė gyvenimo prasmę kaip aukščiausio gėrio, kiti kaip laimės siekimą per dvasinį augimą, kitiems tai siejosi su malonumo, laisvės, ramybės pojūčiu, dar kiti įžvelgė prasmę harmonijoje su gamta, gyvenimu pagal visatos dėsnius.

Vieni mąstytojai mėgino atrasti visiems tinkančius atsakymus, kiti tikėjo, kad atsakymas yra individualus kiekvienam. Buvo teigiančių, kad gyvenimas beprasmis. Vieni įžvelgė gyvenimo prasmės sąsajas su ezoteriniu nematomu pasauliu, kiti matė gyvenimo prasmę žmogaus kaip visuomenės nario, socialinės būtybės realizacijoje per socialinius ryšius.

Religijoje pabrėžiama, kad žmogus, gilindamasis į šventraščius, turi pažinti Kūrėjo savybes, išmintį, į ją lygiuotis, taikyti savo gyvenime, laikytis šventraščiuose aprašytų pamokymų. Žmogaus gyvenimas šioje būtyje apsprendžia jo tolesnę būtį amžinybėje.

Šiais laikais nemažai kalbančių, jog gyvenimo prasmė tai būti laimingu, džiaugtis gyvenimu, tik laimę kiekvienas supranta skirtingai. Laimės pojūtis dažnai susiformuoja iš trūkumo. Kai gyvenime trūko tam tikrų dalykų – saugumo, laisvės, daiktų, artumo, pripažinimo, doros, pagarbos, sveikatos, ramybės ir jautėmės blogai jų neturėdami, mes supratome jų reikšmingumą mums. Ten, kur labiausiai skaudėjo, to dabar ieškome ir siekiame, kad galėtume gerai jaustis. Pavyzdžiui, jeigu vaiką skaudino vieno iš tėvų elgesys – nesirūpinimas, žalingi įpročiai, šeimos palikimas, vaikas gali priimti sprendimą, kad jis bus geras, rūpestingas tėvas savo vaikams ir tai taps jo gyvenimo prasme. Kitu atveju, toks vaikas gali nueiti destruktyviu keliu ir gyvenimo prasme gali tapti siekis pakenkti savo skriaudėjams. Panašu, kad pirmu atveju žmogus bus pajėgus sukurti tvirtus ryšius su savo vaikais, užsitarnaus jų pagarbą ir bus laimingas dėl to. Antru atveju, žmogus koncentruosis į kenkimą, nuoskaudų laikymą, kas tik gilins jo skausmą. Kiekvienam svarbu suprasti – ar tai, ką laikome savo gyvenimo prasme, mums iš tikrųjų teikia laimę ar žlugdo mus.

Tarp daugybės gyvenimo prasmių, filosofinių, religinių, mokslinių krypčių lengva pasimesti. Žmogui natūralu nežinoti, natūralu nesuprasti. Visi mes gimstame be įgūdžių šiam gyvenimui, bet jo eigoje išmokstame kalbėti, vaikščioti, „suprasti tarp eilučių“ tiesiogiai neišreikštas prasmes. Esame mokiniai ir gyvenimo prasmės supratimo klausimu. Kaip atrasti savo? Nes kol neatrasime, iššvaistysime daug laiko veltui blaškymuisi. Ar nerti į dvasingumą, šventraščių studijas, ar būti daugiau „žemišku“, siekti karjeros, plėtoti verslą, ar balansuoti tarp šių dviejų polių? Ar apsiriboti savo šeimos, draugų, kolegų ratu, ar savo mintimis, žodžiais, veiksmais paliesti daugybę pasaulio žmonių, o gal tik Lietuvos ar tam tikro regiono žmonių?

Kaip suprasti kokia tavo gyvenimo prasmė, kuriuo keliu eiti? Domėtis, skaityti, klausinėti, ieškoti atsakymų. Kartais nebūtina išbandyti dalykus, kad suprastume, jog nenorime pasekmių, kokias jie gali sukelti. Kartais užtenka apie tai paskaityti knygoje ar išgirsti iš suprantančio žmogaus lūpų. Jeigu traukia dvasiniai dalykai, pabendraukite su vienuoliu, paklausykite paskaitos apie tokį gyvenimo būdą. Jeigu svajojate sukurti didelį verslą, paklausykite kaip gyvena tarptautinius verslus turintys žmonės, ar Jums tai būtų priimtina, pakeliama? Galbūt giliai supratus, išanalizavus kaip atrodo skirtingų žmonių gyvenimai, liks noras judėti ta kryptimi arba daugiau net nenorėsite apie tai pagalvoti.

Nerkite kuo anksčiau į studijas Jus dominančiose srityse, analizuokite, išsiaiškinkite pasekmes, pliusus ir minus Jums, Jūsų šeimai, plačiajai visuomenei. Tada priimkite sprendimą – kokia Jūsų gyvenimo prasmė, kuriuo keliu eisite.

Nuosekliai, sistemiškai Alliancium tobulėjimo ekosistema Jus supažindina su skirtingomis žmogaus gyvenimo sritimis, atskleidžia dvasingumo-materialumo ir jų suderinamumo svarbą, testų pagalba Jums padeda pažinti pačius save. Pažinus save, bus lengviau suprasti kas suteikia Jums laimę, kaip balansuoti tarp savo ir kitų žmonių poreikių.

Alliancium yra atvira tiems, kurie nori tobulėti ir ieško atsakymų į gyvenimiškus klausimus. Junkis ir tu! Spausk https://www.alliancium.com/start-your-life/

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.