Gyvenimo tikslas – galima būtų įvardinti, kaip pačią gyvenimo prasmę. Kai mes buvome vaikai, puikiai žinojome, kuo norime tapti užaugę ir tikrai nevaržėme nei savo fantazijos, nei norų. Puikiai įsivaizdavome savo gyvenimo tikslą. Kai suaugome, tie norai kažkur dingo, su tuo ir gyvenimo tikslai tapo nebe tokie aiškūs. Daugybė abiturientų, pasiekę apsisprendimo slenkstį, nebežino, kuria kryptimi judėti. Dėl to tolimesni gyvenimo kelio sprendimai nėra pasirenkami remiantis tuo, ką tu norėtum iš tiesų veikti. Taip po truputi slopini savo vidinį balsą ir pamiršti, kas daro tave laimingu. Pamiršus savo tikrus norus, pamirštamas ir gyvenimo tikslas.

Gyvenimo tikslas – kas sukelia sąlygas pamiršti jį?

Mes dažnai būname įsprausti į visuomenės rėmus. Kai kas gal išjuokia mūsų svajones vaikystėje ar nesuteikia pakankamai palaikymo. Tai gali daryti net mūsų artimiausi žmonės- tėvai, giminės, gal net draugai. Taip išmokstame judėti pasroviui, neišsišokti su savo norais. Priimame sprendimus, kurie mums potencialiai suteikti saugumo jausmą arba tiesiog atrodo faina ir tikrai patiks aplinkiniams.

Ką daryti, kad sugebėtum iš naujo atrasti savo gyvenimo tikslą?

Jau supratai, kad jokia veikla tau neatrodys prasminga, jei tau ji neteiks džiaugsmo ir pilnatvės. Net finansai neužpildys tos tuščios vietos, nes nuolatos jausiesi savęs pilnai nerealizavęs. Jeigu nori pradėti savo gyvenimo tikslo paieškas, tau reikia iš naujo išmokti save pažinti. Šie trys pagrindiniai klausimai tau padės atsispirti:

#1 Atrask dalykus, kuriuos mėgsti daryti ir kurie tau nereikalauja daug pastangų

Tau nereikia to atrasti – tu jau turi savo talentą, tau tiesiog reikia nusiimti šydą ir nušlifuoti jį. Savo talentą gali atrasti būtent atsakydamas sau į du klausimus: „Ką aš mėgstu daryti?“ ir „Kokie darbai man gaunasi lengvai?“. Tai nereiškia, kad išgryninus savo talentą nereikės dirbti. Anaip tol, kad atliekama veikla turi lietis natūraliai.

#2 Nuspręsk, kur nori keliauti

Gyvenimo tikslas atsiskleis lengviau, kai turėsi savo viziją. Turėdamas suvokimą, kur nori būti, lengviau dėliosis visas kelias. Svarbiausia yra turėti omeny, kad visada sau gali leisti būti laksčiu ir leisk sau būti savimi.

#3 Įsiklausyk savo vidinio balso, kuris tau parodys, koks yra tavo gyvenimo tikslas

Dažnai sako, kad reikia klausyti savo širdies. Ir tai yra tiesa – širdis niekada nemeluoja. Ji tave puikiai nukreipia ten, kur ir turi būti. Tik reikia išmokti jos klausytis.

Suprasti save ir savo gyvenimo prasmę yra nelengvas uždavinys. Iš pradžių gali viskas atrodyti chaotiška, o gal atvirkščiai – gali nekilti jokios mintys. Gali pradėti eiti visokie tarakonai, prieštaravimai, abejonės, o juk norisi išmokti pagaliau suprasti save, įsiklausyti ir nustoti sau nemeluoti. Jei nori išmokti išgirsti savo širdies balsą, sužinoti, kaip išsigryninti savo tikslus (kurie iš tiesų tavo, o ne, kurie yra primesti), išmokti sutvarkyti su chaosu, verdančiu galvoje – pradėk Saviugdos ABC kursą.

Kurso metu gausi:

  1. 24 pamokų įrašus (48 val.)
  2. 11 testų, kurie padės pažinti save
  3. Metodika, kuri padės išsigryninti savo tikslus, išmokyti klausytis savo intuicijos bei susitvarkyti su savo nepasitikėjimu
  4. Mokymai vyksta nuotoliniu būdu, tad juos gali žiūrėti tau patogiu metu, patogioje vietoje
  5. Taip pat, išklausius visas pamokas gausi baigimo pažymėjimą

Saviugdos ABC kursas taip pat apima kitas temas:

  • Emocijų pažinimą ir valdymą;
  • Konfliktų ir streso valdymą;
  • Sėkmės kūrimą ir valdymą;
  • Asmeninė motyvaciją;
  • Asmeninio efektyvumo didinimą.
Nori gauti mokymus pigiau, gauti dovanų bei taip pat būti apsuptam palaikančių bendraminčių, kuriems pavyko atrasti savo gyvenimo tikslus bei realizuoti save? Prisijunk prie Alliancium saviugdos ekosistemos. Nori sužinoti daugiau apie Alliancium – registruokis į nemokamą online pristatymą.

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.