Kaip pažinti save – užduotis, kuri gali būti sprendžiama visą gyvenimą. Dažnai bandydami priimti svarbius gyvenimo sprendimus jaučiames pasimetę – kuris gi sprendimas padės man realizuoti savo potencialą? Gal pasimetęs jauties ir tada, kai bandai suprasti, ką nori pasiekti savo gyvenime. Rodos, tiek daug chaoso galvoje. Normalu yra būti truputį pasimetusiu, tačiau nesinori visą gyvenimą taip ir blaškytis, norint pagaliau suprasti save. Taigi, kaip pažinti save, kad sutramdytum chaosą galvoje, nustotum blaškytis bei galėtum jaustis laimingesniu nei esi dabar?

Laimei, egzistuoja įrankiai, kurie tau gali atsakyti į klausimą kaip pažinti save.

#1 Kaip pažinti save: būk atviru pačiam su savimi

Būti atviru pačiam su savimi reiškia priimti save su visais turimais pliusais ir minusai. Nenuvertinti savęs, bet kartu ir neignoruoti savo trūkumų. Nemeluoti sau yra vienas drąsiausių žingsnių, kurį kiekvienas iš mūsų gali žengti. Tik būdamas atviras sau atrasi naujų būdų, kaip pažinti save geriau. Kaip pradėsi vykdyti savęs įsivertinimą, atkreipk dėmesį į dalykus, kurie priverčia tave jaustis nepatogiai. Tie emociniai signalai padės tau suprasti, kodėl vengi tam tikrų dalykų. Pagalvok, kaip galėtum su tuo susitvarkyti.

#2 Kaip pažinti save: uždavinėk teisingus klausimus

Teisingi klausimai gali duoti reikiamą ir teisingą atsakymą. Tokiu būdu gali išsiaiškinti, kas tau sekelia stresą ar kas suteikia laimę. Klausimai gali būti tokie:

 • Ką labiausiai mėgsti veikti?
 • Kokias turi svajones?
 • Ką nori palikti po savęs?
 • Dėl ko labiausiai save kritikuoji?
 • Kas yra tavo autoritetas ir kodėl?

Jausk laisvę susigalvoti ir savo klausimus, kurie tau padės dar labiau pažinti save.

#3 Pažink save klausydamas savo vidinio balso

Vidinis dialogas su savimi gali daryti įtaka tavo elgesiui ir priimamiems sprendimams. Dėl to yra be galo svarbu stebėti jį ir gaudyti save, kada užpuola negatyvios mintys ir kaip į jas reaguoji. Suderink savo vidinį balsą. Ką tavo vidinis balsas sako? Jei tave užpuola negatyvios mintis, stenkis pristabdyti save. Paklausk savęs dėl ko taip reaguoji. Tai gali būti ženklas, kad saugai save nuo nepageidaujamų minčių. Tiek pozityvios, tiek negatyvios mintys apibrėžia, kaip tu matai save. Jei tai ką apie save galvoji ir tuo, kuo nori būti nesusiderina tarpusavyje – augink ir ugdyk save.

Trys patarimai padės tau pažinti save geriau. Svarbu įsiklausti į savo vidų, uždavinėti teisingus klausimus bei ugdyti savo vidinį dialogą. Anaip tol, vien to neužteka, norint pažinti save geriau. Pažinimas savęs gali būti ilgas ir vingiuotas kelias. Jeigu nori sau palengvinti ir pagreitinti šį kelią, siūlau pradėti Saviugdos ABC kursą, kurio metu gausi:

 1. 24 pamokų įrašus (iš viso – 48 val.)
 2. 11 testų, kurie padės pažinti save geriau bei atskleis tavo potencialą
 3. Efektyvias metodikas, kurios padės tau valdyti savo negatyvias emocijas
 4. Mokymai vyksta nuotoliniu būdu, tad juos gali žiūrėti tau patogiu metu, patogioje vietoje
 5. Taip pat, išklausius visas pamokas gausi baigimo pažymėjimą

Po Saviugdos ABC krusų tu:

 • Žinosi, kaip valdyti savo neigiamos emocijas ir mintis
 • Suprasi save geriau bei žinosi, kuria kryptimi turi judėti
 • Išmoksi pozityviau ir ryžtingiau pradėti savo dieną
 • Valdysi savo gyvenimo procesus bei žinosi, kaip padėti sau bet kokioje stresinėje situacijoje
 • Užsitikrinsi kokybiškesnį gyvenimą bei geresnį santyki su savimi bei savo aplinka
Nori gauti mokymus pigiau, gauti dovanų bei būti apsiptas pozityvių žmonių rato? Prisijunk prie Alliancium saviugdos ekosistemos. Kiekvieną savaitę tavęs lauks mokymai, kurių metu galėsi užduoti tau rūpimus klausimus ir į juos gauti atsakymus. Nori sužinoti daugiau apie Alliancium – registruokis į nemokamą online pristatymą.

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.