Bet kokie įvykiai, įvykę žmogaus gyvenime, sukelia geras ar blogas emocijas. Bet kodėl vienų gėdijamės, o kitais džiaugiamės?
Blogas geras patarimas
Norint rasti ramybę, reikia priimti visas emocijas ir jų nesigėdyti. Emocijų pagalba gauname savotišką signalą apie tai, kas vyksta aplinkui. Pavyzdžiui, tokiu būdu galime gauti signalą apie pavojų, komfortą, o taip pat su kuo geriau neužmegzti, neturėti jokių santykių.
Frazę „nesijaudinkite“, kai atsitiko kažkas blogo, gana dažnai girdime iš draugų ir artimųjų. Dažnai tokie patarimai duoda priešingą efektą, atitraukia žmogų nuo savęs supratimo. Galvoje paliekamas įspaudas, kad tokia emocija yra neigiama ir jos negalima patirti. Be to, žmogus vienu metu gali patirti keletą prieštaringų emocijų, tačiau tai visiškai nereiškia, kad jis yra psichiškai nesveikas.
Trash in, trash out arba šiukšlės įeina, šiuklšlės išeina
Programuotojai turi tokį išsireiškimą kaip „trash in, trash out“. Tai reiškia, kad jei padarysite nedidelę klaidą programoje, ji tiesiog nepasileis. Taip atsitinka ir su emocijomis, kai žmogus stengiasi emocijas skirstyti išskirtinai į teigiamas ir neigiamas. Tokia situacija lemia tai, kad žmogus klaidingai suvokia informaciją apie emocijas ir pradeda painiotis išgyvenamuose jausmuose.
- Egzistuoja mitas apie emocijas, kurios pasiduoda valentingumui. Taigi mes suvokiame visus jausmus ir skirstome juos į malonius ir nemalonius.
- Žmogus nemoka dirbti su emocijomis, dėl kurių jis bando jas visiškai nuslopinti ar išreikšti, kad greičiau jo atsikratytų.
- Nepaisydami smulkmenų mes taip pat negalime iki galo pažinti savęs, nes negatyvumas naujame darbe ne visada reiškia, kad pasirinkome neteisingai.
- Visada verta suprasti, kad emocijos gali būti priešingos ir tai visiškai nereiškia, kad žmogus yra psichiškai nestabilus.
Blogos ir geros emocijos
Aplink vykstantys įvykiai gali sukelti įvairias emocijas, kurios gali būti tiek teigiamos, tiek neigiamos. Tačiau, kai kurie žmonės, nesuprasdami emocijų reikšmės jas stengiasi išbraukti iš savo gyvenimo. Skandindamas savyje neigiamas emocijas, žmogus atima iš savęs galimybę įsiklausyti į intuiciją.
Versle dažnai vertinama emocijų slopinimas. Jei žmogus šiek tiek nerimauja ar parodo savo liūdesį, į jį iškart žiūrima kaip į nevykėlį. Laikydamiesi teigiamų ir neigiamų emocijų atskyrimo taisyklių, su savo psichine sveikata galite atsisveikinti ilgam…
Ir toliau tikėdamas blogomis ir geromis emocijomis, žmogus sugeba save kažkaip apriboti. Jis supranta, kad jei valgys greitą maistą, tai turės įtakos jo sveikatai, todėl jo atsisako. Patirdami piktas emocijas galite nesunkiai apginti savo teises. Jei žmogus jaučia gėdą, jis greičiausiai iškelia kitų troškimus aukščiau savo.
Norint geriau suprasti emocijas, rekomenduojame lankyti Emocinio intelekto kursą “Emocijų ABC„. Jis išmokys ne tik atpažinti savo emocijas, bet ir skaityti kitų emocijas.