Rugsėjis ir visi moksleiviai, studentai sugrįžo į mokslus, vėl plušės didelę dienos dalį, mokinsis pagal sudarytas programas įdomių ir neįdomių dalykų. Jauniausius savo gyvenimo metus praleidžiame mokymo įstaigose, kur prisipildome informacija, susirandame draugų, atrandame dalykus, kurie mus domina ir tuo pačiu kankinamės studijuodami mūsų individualybei svetimus mokslus.

Kai kurias įgytas žinias neišvengiamai naudojame kasdieniniame gyvenime ir didelė pagarba bei dėkingumas mokytojams ir dėstytojams už tai!  Bet… esi tarkime naujai mokyklą, universitetą ar kitą mokymo įstaigą baigęs arba dar tik besimokinantis, susirandi darbą ir supranti, kad daugybė išmoktų dalykų praktikoje netaikoma. Maža to, darbe gausu naujų taisyklių, tvarkų, funkcijų, apie kurias tau neteko girdėti ir turi mokintis iš naujo. Vos susipažįsti su šiomis naujovėmis ir pradedi jas taikyti, įvedama nauja struktūra, nauja kompiuterinė darbo sistema, gauni naujas funkcijas ir vėl tenka mokintis. Dar įvedamas karantinas, prasideda darbas iš namų ir vėl mokiniesi bendravimo su kolegomis naudojant dar nebandytus nuotolinio darbo kolektyvinius įrankius.

Akivaizdu, kad mokinimasis nesibaigia mokymo įstaigos baigimu. Mokymosi visą gyvenimą koncepcija seniai žinoma. Svarbu teisingos žinios! Kodėl išsilavinimą turintys žmonės plūsta į neformalius mokymus ir seminarus? Ir ne tik tuos, kurie susiję su jų realizacija profesinėje srityje, apie kurią kalbėjome anksčiau? Nes neturi pakankamai reikiamų žinių, kad gyventų visavertį gyvenimą. Kai kalbame apie visavertį gyvenimą, kalbame apie gyvenimo balansą, ne tik profesinę sritį, į kurią daugiausia orientuota mokymo įstaigų sistema. Balansas pasiekiamas, kai išgyveni mažai trūkumo jausmo, kai visos svarbiausios gyvenimo sritys yra prižiūrėtos ir džiuginančios – santykiai (su savimi ir aplinka), savirealizacija (darbas, karjera), saviugda (savęs pažinimas, savybių ugdymas), poilsis, fizinė ir emocinė savijauta.

Mes apsišarvavome profesijai reikalingomis žiniomis, bet nežinome kaip susitvarkyti su baimėmis viešai kalbėti, paprašyti pagalbos, nežinome kaip sunkioje situacijoje išlaikyti pozityvumą (emocinė sritis). Ar kas nors mokė mus pažinti save, išskirti savo vidinį balsą iš aplinkos triukšmo, susitvarkyti su gausybe prieštaraujančių minčių ir suprasti kuriomis vadovautis (savęs pažinimo sritis)? Kuo tai baigiasi? Nepažįstame savęs, susirandame žmones su priešingomis vertybėmis, pasiduodame provokacijoms keistis į mums priešingų vertybių pusę ir galiausiai esame nelaimingi, nes gyvename ne pagal sąžinę, pykstame ant savęs ir kitų. Stebėdamas konfliktus iš šalies, kai bent šiek tiek „ragavai“ žmonių santykių studijas, supranti, kad esame įpratę kaltinti, vietoje to, kad kiekvienas prisiimtume dalį atsakomybės už konfliktą (santykių sritis). Ar suprantame kokie skirtingi yra žmonės ir elgtis su kitu taip kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi, yra graži intencija, bet kitas žmogus gali vis tiek jaustis nemylimas, nes jo kitokia meilės kalba. O kiek motyvacijos stokos pasiekti apie ką svajojama – nuo pirmadienio, nuo Naujųjų Metų, begalė pasiteisinimų ir tylus savęs gniuždymas ir menkinimas, kai atidedi tai, kas tau iš tikrųjų reikšminga gyvenime, kad ir kas tai būtų – svorio metimas, darbo keitimas, kalbos mokymasis. Kaip save motyvuoti tikslams, ką daryti (savirealizacijos, saviugdos sritis)? Ar suprantame poilsio svarbą, ar esame įgudę sveikiau maitintis, ar atradome sau tinkamą fizinio aktyvumo formą?

Visi šie klausimai kyla begalei žmonių. Jie gyvenimiški, nuo atsakymų į juos priklauso ar jausimės laimingesni. Mokymo įstaigos apleidusios šias sritis, todėl reikia grįžti prie atsakomybės prisiėmimo už savo gyvenimą ir suprasti, kad visada yra saviugda. Tai ko mums stinga, mes galime surasti patys.

Alliancium – tai analogų Lietuvoje neturinti tobulėjimo ekosistema, apjungianti saviugdos elementus į puikiai veikiančią ir kiekvienu savo nariu besirūpinančią sistemą. Vienoje vietoje – saviugdos žinios, bendravimas, modernūs ir patogūs tęstiniai mokymai, knygos, renginiai, įvairių sričių lektoriai, karjeros galimybės ir dar daugiau. Prisijunk ir rask atsakymus čia.

Tapk nariu jau DABAR!

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.