Sugebėjimas atsakyti sau į klausimus „kodėl?“ apie savo mintis, emocijas ir veiksmus ir būtinai atsakyti į juos sau be melo pagal vidinę tiesą, tai reiškia pažinti save. Kuo aiškiau, greičiau, nuoširdžiau sugebame atsakyti į šiuos klausimus, tuo geriau save pažįstame.

Kodėl aš jaučiu nuoskaudą tam žmogui? Kodėl neturiu motyvacijos dirbti? Kodėl stresuoju? Kodėl jaučiuosi liūdnas(-a), girdėdamas(-a) šias kalbas? Kodėl sunegalavau? Kodėl man sunku? Kodėl to noriu ar nenoriu? Kodėl džiaugiuosi už jį, kai girdžiu jo pasakojimą, jog sukūrė sau ir savo šeimai svajonių gyvenimą? Kodėl man gera pagalvojus apie tai? Kodėl įsijungiau šį video? Kodėl sutinku su tuo? Kodėl priėmiau šį iššūkį?… ir daugybė kitų „kodėl?“, vedančių link savęs pažinimo, jei sugebame rasti teisingus vidinius atsakymus.

Pažiūrėti į akis tiesai apie save ir pripažinti koks esu, ką jaučiu, kokia mano nuomonė – nuo čia prasideda autentiškumo kelionė. Ji, beje, gali būti išlaisvinanti mus iš sąstingio, jei pripažįstame sau ne tik kokie esame dabar, bet ir kokie norėtume būti ateityje ir imamės realių veiksmų išoriniame pasaulyje, kurie priartina mus prie šios geresnės savęs versijos, idealo. Toks judėjimas gali išgelbėti mūsų egzistenciją nuo beprasmybės pojūčio, savęs gailėjimosi, pykčio ir visų iš to kylančių pasekmių. Vienas gražiausių dalykų, kuris gali nutikti šios autentiškumo kelionės metu – pradeda skleistis MEILĖ sau, ir iš to kylantis pasitikėjimas savimi. Svarbu, kad šis pasitikėjimas būtų ne aklas ir naivus, bet pagrįstas ir pamatuotas, žinant, kad jei darysiu tam tikrus realius veiksmus išoriniame pasaulyje, pasaulis atlieps į mano pastangas. Pradžioje, žinoma, turi būti vidinis nusiteikimas, kad gali pavykti, nes ne vienam, darančiam šiuos veiksmus, jau pavyko, bet būtini ir realūs veiksmai, ne tik idėjos plėtojimas galvoje.

Tikriausiai daugelis iš mūsų mėgsta tvarką, kai namai, rūbai kvepia, daiktai savo vietose ir džiugina akį švara, daiktų spindėjimas. Lygiai taip pat pozityviai nuteikia tvarka mūsų prote, mintyse atsiranda erdvės kitiems veiksmams (paskaityti knygą, išeiti pasivaikščioti ir pan.), nes tvarka padaryta ir galima judėti toliau. Kai žinome kokie esame, ko siekiame, ką turime nuveikti, iš kur kyla teigiamos ar neigiamos emocijos, kaip save nuteikti, koks bendravimas mus taurina, padeda tapti laimingesniais, naudingesniais, o koks mums nepadeda ar netgi kenkia, galime judėti toliau.

Ypatingai svarbu kokį pėdsaką paliekame kitų žmonių gyvenime. Patirtys žmones lydi visą gyvenimą ir geriau jos būtų teigiamos, kai žmonės galvoja apie mus. Nereikia pataikauti, bet stebėti save kaip bendraujame, stengtis suprasti žmogų su kuriuo bendraujame ir jautriai rinktis žodžius bei veiksmus. Paleisti į išorę žodžiai ir veiksmai, gyvena savo gyvenimą ir daro savo darbą. Ir mes, būdami to pradžia, galime juos pateikti supratingai, išmintingai, apgalvotai kad kituose žmonėse formuotųsi teigiamos patirtys. Ši pastraipa gali pasirodyti visai nesusijusi su tema „Ar pažįstu save?“, bet ji skirta tam, kad atskleisti vieną iš suvokimų, jog per savęs pažinimą žmogus gali tapti daugiau teigiamas ir mažiau žalingas kitų žmonių atžvilgiu. Kiek užsiimančių nemėgiama veikla ar nežinančių kaip realizuoti save sėja nepasitenkinimą, psichologinį ar net fizinį smurtą tiems, kas pasitaiko kelyje. Pykstantis ant savęs ir to negalintis sau pripažinti, išsilieja ant aplinkinių. Kai pažįstame save, išsivaduojame nuo primestų programų, tada galime pasirinkti veiklas pagal savo vidinę tiesą, kuriose jaučiamės laimingi ir perduodame šias emocijas aplinkai.

Alliancium tobulėjimo ekosistemoje rasite savęs pažinimo metodikas, atsakymus į klausimus, žymiausių Lietuvos lektorių paskaitas, online renginius, saviugdos literatūrą ir dar daugiau. Tai jums padės pripažinti sau kokie esate, atrasti bendraminčius ir savo gyvenimo kryptį. Išbandykite vienus stipriausių Alliancium tobulėjimo ekosistemos tęstinių mokymų Saviugdos ABC, po kurių jausitės tvirčiau priimdami kasdienius sprendimus.

Alliancium yra atvira tiems, kurie nori tobulėti. Junkis ir tu! Spausk https://www.alliancium.com/start-your-life/

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.