Streso valdymas – tai yra rūpinimasis savimi, savo mintimis, emocijomis ir aplinka. Visi mes patiriame stresą: kas darbe ar šeimoje, net kartais parduotuvėje ar kelyje, važiuojant namo. Būdami stresinėje būsenoje mes nesugebame deramai susikaupti, produktyviai dirbti, net blaiviai mąstyti praktiškai yra neįmanoma. Ką jau kalbėti apie sprendimų priėmimą streso metu. Būdami šioje nemalonioje būsenoje, vedami emocijų mes savo tulžį išliejame ant tų, kuriuos labiausiai mylime. Nemokėjimas valdyti streso gali stipriai paveikti santykius, kadangi net geriausias žmogus blogoje būsenoje gali padaryti ar pasakyti baisių dalykų. Net jeigu tu nesi karštakošis ir neleidi sau išsilieti ant kitų, gi vis vien jauti tą nemaloniai deginantį jausmą krūtinėje, kurį norėtum išpjauti. 

Atpažink savo streso nugesinimo būdus

Koks yra tavo streso valdymo būdas? Kaip nugesini ugnį? Tai gali būti įpročiai, kuriuosi išsiugdei ar išmokai prieš daugybę metų. Kai kas naudoja meditaciją ar jogą, o kai kas vaistus nuo streso, alkoholį, cigaretes. Tam tikri įpročiai tave gali nuraminti kelioms minutėms ar dienai, tačiau koks yra viso to ilgalaikis poveikis?

Deja, neegzistuoja piliulė ar injekcija, kurią suvartojęs staiga tas nemalonus kvėpavimą užgožiantis jausmas dingtų amžiams. Streso valdymas yra mokslas, kurį gali išmokti ir tu. Išmokęs valdyti savo emocijas, gali turėti harmoningą gyvenimą, apie kurį visada svajojai. Taigi, kaip išmokti suvaldyti savo karštas emocijas ir nepulti į neviltį?

Streso valdymas prasideda tada, kai sugebi identifikuoti jo židinį

Žinodamas, dėl ko kyla stresas, žinosi, ties kuo turi dirbti. Aišku, tai nėra taip paprasta, kadangi mes linkę sau meluoti arba ignoruoti tam tikras detales. Kaip pavyzdys galėtų būti, kad patiri stresą darbe dėl vis artėjančių darbų atlikimo terminų. Neatkreipdamas dėmesio į savo elgesį nesuvoki, kad gal pats sukuri šias situacijas? Sakykim, nuolatos prokrastinuoji, vietoj to, kad laiku atliktum darbą. Norint aptikti streso židinį, reikia truputį įdėmiau žvilgtelėti į savo įpročius:

 • Ar paaiškini sau dėl ko patiri stresą?
 • Ar žodį „stresas” naudoji kaip neatsiejamą būdvardį savo darbui ar šeimyniniam gyvenimui apibūdinti?
 • Ar esi linkęs kaltinti aplinkinius ar susiklosčiusias situacijas dėl ko patiri stresą?

Nuo to momento, kaip pradedi prisiimti atsakomybę už save ir savo veiksmus, prasideda streso valdymas.

Streso valdymas ir jo įgyvendinimas

Labai yra svarbu išlikti sąmoningu bet kurioje situacijoje. Nėra lengva iškirpti iš savo rutinos visus išmoktus blogus įpročius, naudotus stresui numalšinti. Kuo gali pakeisti savo įpročius? Kvėpavimais, meditacija ar joga? O gal pagelbės pokalbis su artimuoju, kuris padės ramiai išgyventi situaciją ir ją peržvelgti iš naujo? Svarbiausia, neskubėti visų blogų įpročių pakeisti per dieną.

Supratai jau, kad reikia išmokti prisiimti atsakomybę už tai, kaip susiklosto tavo gyvenimo aplinkybės, kurios iššaukia tavyje stresą. Anaip tol, tai tik yra pirmas žingsnis, norint išmokti valdyti stresą, o mokymosi procesas gali užtrukti ne metus ir ne du. Ar norėtum išmokti efektyviai valdyti stresą nekenkdamas savo sveikatai ir aplinkai? Nori, kad neigiamas emocijos nebevaldytų tavęs? Galvoji, kaip nustumti stresą į šalį, kaip būti produktyvesniu ir labiau pasitikinčiu savim? Prisijunk prie Saviugdos ABC kurso, kurio metu:

 • Naudodamasis unikalia metodika sužinosi, kaip valdyti savo neigiamas emocijas ir dėl ko jos kyla
 • Išmoksi valdyti stresą ir stresines situacijas
 • Išmoksi pozityviau ir ryžtingiau pradėti savo dieną
 • Išmoksi būti sąmoningesniu bei suprasi, kaip veikia gyvenimo procesai, kas padės tau efektyviau valdyti savo gyvenimą
 • Užsitikrinsi kokybiškesnį gyvenimą bei geresnį santykį su savimi bei savo aplinka

Prisijungęs prie Saviugdos ABC kurso gausi:

 1. 24 pamokų įrašus (48 val.)
 2. 11 testų, kurie padės pažinti save
 3. Efektyvias metodikas, kurios padės tau valdyti negatyvias emocijas ir stresą
 4. Mokymai vyksta nuotoliniu būdu, tad juos gali žiūrėti tau patogiu metu, patogioje vietoje
 5. Taip pat, išklausius visas pamokas gausi baigimo pažymėjimą

Unikalios metodikos pagalba išmok valdyti stresą jau šiandien!

Nori gauti mokymus pigiau, gauti dovanų bei būti apsuptam pozityviai mąstančių žmonių? Prisijunk prie Alliancium saviugdos ekosistemos. Kiekvieną savaitę tavęs lauks mokymai, kurių metu galėsi užduoti tau rūpimus klausimus ir į juos gauti atsakymus. Nori sužinoti daugiau apie Alliancium – registruokis į nemokamą online pristatymą.

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.