Ar esate pastebėję nerašytą taisyklę: jei moteris nenori ištekėti, greičiausiai ji ten jau buvo. Kaip manote jūs: tiesa tai ar melas?

Žinoma, kiekvienu atveju – individualiai. Tačiau mėtymasis tarp laisvės ir santuokinių ryšių šiandien išties patiriamas daugeliui, nepaisant to, ar šeimos santykiai įforminti legaliai ar ne. Tai taip pat nepriklauso nuo lyties. Nei vyrai, nei moterys nenori apsikrauti santuokiniais ryšiais. Šiandien norime atkreipti jūsų dėmesį į laisvo ir šeimyninio gyvenimo privalumus ir trūkumus. Nors, vienareikšmiškai atsakyti į klausimą – kas geriau, žinoma, neįmanoma.

Kodėl žmonės vieniši? Kodėl jie negali sutikti žmogaus, su kuriuo norėtų visą gyvenimą praleisti kartu? Kodėl jie negali sukurti šeimos?
Išsiaiškinkime.

Šeima – maža šalis, kuri turi savo įstatymus, rinkos santykius, meilės reikalus, patriotizmą ir, svarbiausia, visų šeimos narių norą būti itin nuoširdiems vieni kitiems.

Tad, kam skirta šeima? Koks jos tikslas?

1. Dalintis džiaugsmu ir liūdesiu. Jausti abipusę paramą ir palaikymą.
2. Sukurti savo mažą pasaulį, pripildytą harmonijos ir meilės. Tam, kad vėliau iš šio pasaulio gautum ramybę, stabilumą ir meilę.
3. Turėkite intymumą. Turiu omenyje tai, kad nereikia ieškoti partnerio, nes jis visada šalia ir, esant harmoningiems santykiams, intymumas bus tik džiaugsmas.
4. Motyvacija savirealizacijai. Noras ką nors padaryti dėl šeimos ir draugų. Noras aprūpinti šeimą finansiškai (vieniši žmonės dažnai kartoja: „Kam man to reikia, aš vis dar vienas“ ir pan.

Kai kurie žmonės taip pavargsta nuo problemų, kad yra pasirengę atsisakyti intymumo ir pakeisti jį funkcionalumu: „Norėčiau, kad jis ateitų vakare, pagamintų vakarienę, eitų miegoti su manimi, o ryte aš atsikėlusi, jo jau nebematyčiau!”

Praktiški japonai sugalvojo santykių formą, kuri apibūdina tokį santykių tipą ir pavadino tai „svečių santuoka“.

Kodėl žmonės dažniausiai būna vieniši?

Dalinamės keletu pastebėjimų, kuriuos išskyrėme gyvų mokymų arba transliacijų metu.

1. Noras būti laisvu.
Tokio požiūrio žmonėms sunku užmegzti santykius, kurie pasieks altorių. Šie žmonės niekam nieko neskolingi. Jie bjaurisi bet kokia situacija, ribojanti jų laisvę.

2. Savanaudiškumas
Aš esu Visata. Santykiai – tai abipusis indėlis ir dviejų partnerių darbas. Savanaudiškoms prigimtims bus sunku šalia savęs išlaikyti žmogų, kuris galėtų paaukoti save vardan asmeninių poreikių tenkinimo, o ne dėl šeimos poreikių tenkinimo.

3. Aš jau nebe toks pat
Senstant tampame nepakantesni tam tikriems žmonių veiksmams. Jei jaunesniame amžiuje galėtume būti ištikimesni partneriui, tai augdami ir įgydami patirties tampame reiklesni: „Man nepatinka, kad valgydamas jis čepsi, kraipo kojomis ir neužsičiaupia ir kt.“

4. Nenori įsipareigojimų
Žmonėms, kurie nenori įsipareigoti, taip pat sunku susituokti. „Jei ištekėsiu, turėsiu…“

5. Nenori būti atsakingas
Prisiimti atsakomybę už kitus žmones gali sau leisti tik tie žmonės, kurie suvokia, kas jie yra, ir supranta, kodėl tai daro.
Kai žmogus gyvena neužtikrintas savimi, tada jam bus sunku prisiimti atsakomybę ne tik už kitus, bet ir už save.

6. Aukšti standartai
„Noriu, kad jis būtų aukštas, plačiapetis, turtingas, protingas, malonus ir…“. Kai moteris susiformavo vyro, su kuriuo nori būti artima, įvaizdį, menkiausias nukrypimas nuo jos standarto veda į neišsipildžiusius santykius.

7. Nesveika savigarba.
„Man 50 metų, bet noriu maždaug 20 metų berniuko, gražaus, atletiško“ arba „Man 45 metai, noriu jaunos, lieknos žmonos ir būtinai protingos bei darbščios namų ūkyje“. Tai tik keletas priežasčių, jų yra daug daugiau. Jei savo vienatvėje įžvelgėte vieną iš išvardytų priežasčių, pabandykite su ja susidoroti. Tai galite padaryti su psichologo pagalba arba patys.

Tiems, kas jaučiasi vieniši, ypač moterims, siūlome keletą rekomendacijų ne dėl to, kad jos tam turi savų priežasčių, o todėl, kad vyrų aplinkui tiesiog mažai.

1. Galite dirbtinai padidinti vyrų ir moterų santykį savo gyvenime. Užtenka susirasti hobį, kuriame vyrų daugiau. Tai yra bet kokios vyriškos sporto šakos, laisvalaikis ir kt.
2. Užsienio kalbų mokymasis taip pat padidins jūsų šansus sutikti savo sielos draugą. Žemė didžiulė, o visoje planetoje yra daug žmonių.
3. Naudokitės internetu ir pažinčių svetainėmis, bet būkite atsargiais.
4. Adekvačiai įvertinkite save ir vyrą, su kuriuo norite užmegzti santykius.

Atminkite, kad šeima turėtų būti oazė, kurioje partneriai palaiko vienas kitą, kur jie gali būti natūralūs ir nesistengti atlikti savo vaidmens.

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.