Emocijų valdymas yra išmokstamas

Jeigu norime būti laimingi ir sėkmingi gyvenime, tai emocinis intelektas yra tiek pat svarbus kiek ir proto sugebėjimai. Emocijų valdymas padeda užmegzti stipresnius ryšius, pasiekti karjeros ir asmeninių tikslų. Taip pat gali padėti suprasti savo jausmus ir priimti pagrįstus sprendimus dėl to, kas mums svarbiausia. Tai nereiškia, kad žmogus ima ir nebejaučia emocijų, jis tiesiog atpažįsta savo emocijas ir suvaldo reakcijas. Deja, nei tėvai, nei seneliai, nei mus supantys artimieji, dažnu atveju, nėra geriausi emocijų valdymo patarėjai, todėl pagrįstai abejojame, ar emocijų valdymas yra išvis įmanomas? Viskas yra įmanoma! Emocijų valdymo įgūdžių galima išmokti bet kada.

Kai emocijos ima viršų: nuo pykčio priepolių iki euforijos

Paklausk savęs, kiek kartų esi priėmęs klaidingą sprendimą vien dėl to, kad buvai įsiutęs? Net ir geriausi žmonės pasaulyje blogoje būsenoje gali padaryti netinkamus pasirinkimus – aprėkti, primušti, pavogti, pakišti koją. Galbūt šiuo metu gali prisiminti save, kuomet apimtas įtūžio pakėlei balsą ar pasakei kitam žmogui tai, dėl ko vėliau gailėjaisi? Keisčiausia, kad mūsų visuomenėje yra priimta, kad toks elgesys yra „normalus” ir daugelis net neįsivaizduoja gyvenimo be emocijų pliūpsnių. Tik nuo tavęs priklauso, ar leisi, kad emocijos imtų viršų tavo gyvenime. Taigi, žmogaus sugebėjimas stebėti save ir mokėjimas nepriimti emocinių sprendimų yra svarbus sekmės faktorius.

Tvarkykime priežastis, o ne pasekmes

Neužtenka turėti žinių apie emocinį intelektą, svarbu tas žinias taikyti, kad jūsų gyvenimo kokybė pagerėtų. Norint suformuoti stiprius emocijų valdymo įgūdžius, geriausia surasti metodus, kurie padeda suvokti giluminę tos iškilusios emocijos priežastį. Pavyzdžiui, kvėpavimo pratimai nuramina, kai jau sukyla stirpios emocijos, tačiau pačios priežasties neanalizuoja. Emocijų valdymas yra išmokstamas, tačiau šis procesas yra ilgas. Svarbu sugebėti: 1) atpažinti kiekvieną savo emociją; 2) atpažinus suvokti dėl ko ji kyla; 3) susitvarkyti su savo reakcijomis. Išsamiai su pavyzdžiais apie emocijų valdymo metodiką yra pasakojama 9 val. trukmės Emocijų ABC kurse. Po šių mokymų pasikeičia mąstymas ir yra pasiekiama tokia būsena, kai tampi sąmoningesnis ir gebi ne tik atpažinti, bet ir valdyti savo emocijas bei priimti sprendimus, bet kurioje situacijoje. Nori gauti nuolaidą šiems mokymams? Tik Alliancium bendruomenės nariai gauna geriausias nuolaidas ir galimybę įsigyti mokymus išsimokėtinai. Sudalyvauk nemokame Alliancium Metinės mentorystės online pristatyme, kur atsakysime į visus tavo klausimus. Registruokis į Alliancium online pristatymą:

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.