Gamta žmogui yra savotiškas absoliutas, be kurio gyvenimas tiesiog neįmanomas, ši tiesa ne kiekvienam akivaizdi, sprendžiant iš to, kaip žmonės, t.y. mes, ja rūpinamės. Viską, ko mums reikia gyvenimui, gauname iš aplinkos, gamta sudaro sąlygas klestėti visoms gyvybės formoms žemėje.  Verta paminėti nereikšmingus faktus ir pažvelgti į konkrečius pavyzdžius, ką gamta duoda žmogui. Gamtoje viskas tarpusavyje susiję, jeigu vienas elementas išnyks, visa grandinė žlugs.

Ką suteikia žmogui gamta?

Oras, žemė, vanduo, ugnis – keturios stichijos, amžinos gamtos apraiškos. Neverta aiškinti, kad be oro žmogaus gyvybė tiesiog neįmanoma. Kodėl mes, kirsdami miškus, nesijaudina dėl naujų sodinimų, kad medžiai toliau dirbtų oro valymo labui? Žemė suteikia žmogui tiek naudos, kad sunku suskaičiuoti: tai mineralai, galimybė su žemės ūkio pagalba užsiauginti įvairius augalus, gyventi žemėje. Maisto gauname iš gamtos gelmių, nesvarbu, ar tai būtų augalinis maistas (daržovės, vaisiai, grūdai), ar gyvūninis maistas (mėsa, pieno produktai). Materialinės gėrybės yra gamtos palaiminimų žaliavų šaltinis. Drabužiai siuvami iš natūralių medžiagų pagamintų audinių. Baldai namuose gaminami iš medžio, popierius – iš medžio. Kosmetika, buitinė chemija yra augalinių komponentų pagrindu. Vandenį įkūnija vandenynai, jūros, upės, ežerai, požeminiai vandenys, ledynai. Geriamasis vanduo patenkina žmonių poreikius visame pasaulyje, žmonės yra pagaminti iš vandens, todėl žmogus negali gyventi be vandens net dieną. Neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo kasdienybėje be vandens: vandens pagalba žmonės plauna, plauna, plauna bet ką, vanduo yra nepamainomas gamyboje. Gamta suteikia žmogui šilumą ugnies pavidalu. Mediena, anglis, nafta ir dujos taip pat yra energijos šaltiniai.

Gamta suteikia žmogui energijos, įkvepia jį naujiems pasiekimams, pripildo jėgų. Kas yra saulėlydžiai ir saulėtekiai, akimirkos pripildytos didelės prasmės, dienos pabaiga ir naujos pradžia, kai viskas tampa įmanoma, nepaisant praėjusios dienos. Saulė – džiaugsmo, laimės šaltinis, prisimink saulėtu oru, kažkaip viskas aplinkui ypač gražu. Saulė suteikia gyvybę ir vystymąsi visai gyvybei žemėje. Yra žmonių, kurie atsisakė įprasto maisto ir maitinasi saulės energija.

Buvimas gamtoje atkuria jėgas po alinančio protinio ar fizinio darbo, ne be reikalo daugelis važiuoja ilsėtis į kalnus, į mišką, prie vandenyno, prie jūros, upės ar ežero. Gamtos harmonija subalansuoja siautulingą žmogaus būties ritmą.

Buvimas gamtoje vienoje iš minėtų zonų teigiamai veikia žmogaus sveikatą, išnyksta galvos skausmai, pagerėja bendra žmogaus būklė ir savijauta. Ne veltui daugelis žmonių mėgsta leisti laiką gamtoje. Šios laisvalaikio formos apima: stovyklavimą, iškylą, tiesiog išvyką už miesto porai valandų. Vietose, nutolusiose nuo miesto šurmulio, galima atsinaujinti, sutvarkyti mintis, jausmus, emocijas, pažvelgti į savo vidų. Daug unikalių žolelių, medžių žiedų supa žmogų, suteikdami kvapą ir naudą, skirkite laiko jais mėgautis, grožėtis.

Žmonės yra neatsiejamai susiję su gamta, ji juo rūpinasi per visą žmogaus egzistavimą, kodėl žmogus mainais tik ima ir nieko neduoda. Žmonės kasdien teršia aplinką, neapgalvotai elgiasi su gamtos dovanomis. Galbūt verta sustoti, pagalvoti, nes gamta žmogui labai daug duoda, ar neverta atsilyginti ir rūpintis ja taip pat pagarbiai, kaip ji rūpinasi mumis.

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.