(Ne)sėkmės baimė

Norime su tavimi pasidalinti keliais pastebėjimais – žmonės bijo naujo karjeros žingsnio, paprašyti darbe didesnio atlyginimo ar pradėti verslą ir pasirenka toliau patogiai sėdi, nes taip bent jau saugu. Baisu užkalbinti patinkantį asmenį, nes prisigalvoja milijonų tragiškų scenarijų. Taip pat, žmonės bijo aukščio, vabzdžių, gyvačių, lifto, scenos. Baimės yra skirtingos ir jas galime įveikti. Svarbiausia turėti omeny – visi mes jų turime, tačiau bijoti yra normalu. 

Sąmoninga baimė

Kartais sąmoninga yra bijoti eiti per raudoną šviesą, nelipti į aukščiausią kalną ar turėti scenos baimę. Gal tą baimė bando tave apsaugoti. Sakykim, jauti aukščio baimę ir šis jausmas tave apsaugo nuo to, kad šoktum su parašiutu, o tas parašiutas neišsiskleistų. Ar greičio baimė apsaugo tave nuo avarijos. Kita vertus, atsipalaidavus ir numojus ranka, kad baimės ne visada yra įveikiamos, galima susidurti su grėsme nusigręžti nuo iššūkių. Baimė yra saugiklis, kurį tu gali pasirinkti įveikti arba ne.

Kas slypi už baimės?

Mes bijome tol, kol neišbandome ar patiriame. Norint įveikti baimę, reikia įžengti į nežinomybės lauką. Būtent nežinomybė yra baimės priežastis. Kadangi mes nežinome ar esame pasirengę susidoroti su iššūkiu, negebame įveikti baimės. Vėgli mes turime pasirinkimą įveikti baimę arba su ją susigyventi ir priimti, kaip neišvengiamą gyvenimo dalį.

Kaip įveikti baimę?

Siekiant įveikti baimę, reikia lavinti supratimą, kad kiekvienas iššūkis, pamatavus jį sąmoningai, skatina mus augti, progresuoti, tobulėti. Taip, norint įveikti baimę reikia laiko, išsiugdyti drąsą, pasitikėjimą savimi bei savo jėgomis. Reikia turėti omeny, kad nereikia versti savęs įveikti baimę. Bet jeigu tu matai prasmę įveikti scenos baimę, nes nori būti dainininku vadovu, pranešėju ir t.t. – įveik. Jei tau to nereikia – vadinasi turi fokusuotis ties kitais dalykais. Svarbu įsiklausyti į save, ko tu nori.

Kaip suprasti, kad reikia įveikti baimę?

Norint įveikti baimę, reikia suprasti save, kartu – įgyti daugiau pasitikėjimo savimi bei ugdyti drąsą. 
Tam, kad neleistum baimei gadinti tavo dienos, savaitės ar bendrai – gyvenimo, kviečiu prisijungti prie Emocijų ABC (arba Saviugdos ABC) kurso. Jie tau padėsi išsiugdyti asmenines savybes, kurių pagalba žinosi, kaip įveikti baimę:

  • Emocijų valdymo metodika
  • Pažinsi save bei išmoksi būti atviras sau
  • Streso valdymo
  • Išmoksi pasitikėti savimi bei būti drąsesniu
  • Svarbu paminėti – įveikęs baimę – padidinsi savo efektyvumą (juk esi girdėjęs apie prokrastinaciją)!

Mokymų metu išlavinti įgūdžiai padėsi efektyviau įveikti baimę bei nemanipuliuoti savęs, numojant ranką į baimes. Turėk omeny – baimes galima įveikti. Kartu – mėgautis pilnaverčiu gyvenimu.

Visi Alliancium projekto nariai gauna specialias nuolaidas minėtiems mokymams, diskutuoja uždaruose grupėse ir gyvuose susitikimuose. Norėdami sužinoti daugiau, registruokites į nemokamą Alliancium online pristatymą:

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.