Deja, nei mokykloje, nei universitete mūsų nemokino, kaip įveikti stresą. Niekas nepaaiškino, kas yra ta viduje tūnanti neapsakoma įtampa, baimė, nerimas ir visi tie jausmai kartu. Taip mes reaguojame į išorinius dirgiklius, kuomet nebejaučiame balanso tarp to, ko iš mūsų reikalaujama ir to, ką mes galime įgyvendinti. Mažas (sveikas) streso kiekis mus skatina augti ir veikti, tačiau jei nuolatos išgyvename stresą, tai gali mums sukelti rimtų ligų.

8 pasiūlymai, kaip įveikti stresą:

#1 Fizinis aktyvumas

Tai gali būti bet kokia tau smagi fizinė veikla: šokiai, kardio, aerobika, kalanetika, boksas – tas, kas išmankštintų tavo kūną bei pagerintų nuotaiką. Ne veltui sakoma, kad sveikame kūne – sveika siela. Fizinė tvirtybė veikia ir vidinę tvirtybę, tad aktyvi fizinė veikla parodo, kaip įveikti stresą.

#2 Meditacija

Meditacija suharmonizuoja tavo mintis, kvėpavimą ir kūną. Šis metodas padeda susitvarkyti su vidiniu chaosu. Egzistuoja daugybę programėlių, kurių pagalba gali praktikuoti meditaciją.

#3 Humoras

Juokas veikia panašiu principu kaip mankšta – jis ne tik pagerina mums nuotaiką, bet ir atpalaiduoja. Ne veltui juokas yra vadinamas vitaminu C.

#4 Artimieji

Mūsų artimi žmonės palengvina net didžiausius išgyvenimus. Būdamas su tau artimu žmogumi pasidalini ne tik žodžiais, bet ir skausmu. Visiems būna momentų, kai norime tiesiog būti išklausyti. Mes neįvertiname mūsų aplinkinių buvimo šalia, nors jie dažnai gali būti mūsų atspirties tašku, kaip įveikti stresą.

#5 Pasitikėti savimi ir savo jėgomis

Mes esame linkę abejoti savo gabumais ir talentais, nors jei susirašytume visus savo įgūdžius – išeitų visai padorus sąrašas. Nereikia abejoti savo potencialu, net jei nesulauki palaikymo iš aplinkos. Būk ryžtingu ir pasitikėk savimi. Pradžiai, bandyk keisti savo fokusą – paversk minusą pliusu.

#6 Nesivyk saugumo jausmo

Turbūt pastebėjai, kad vienintelis stabilus dalykas gyvenime yra nestabilumas. Būk pasiruošęs viskam – absoliučiai viskam. Ką tai reiškia? Turėk omeny, kad visada ateis žiema, metas, kai bus sunkiau nei įprastai. Tad ne tik konservus statyk, bet ir pastoviai mokykis, auk ir niekada nesustok. 

#7 Prisiimk atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui

Atsakomybės vengimas yra ženklas, kad patiri stresą, nes negali pakelti tos užduoties. Turėk omeny, kad tik prisiėmus atsakomybę mes galime imtis veiksmų ir augti. Vėlgi, ryžtas ir tavo minčių fokuso pakeitimas padeda įžvelgti daugiau galimybių stresinėse situacijose.

#8 Emocijų valdymas padės sužinoti, kaip įveikti stresą

Stresas tiesiogiai susijęs su mūsų emocijomis ir vidine būsena. Norint suvaldyti stresą, mes kiek norim galime įdarbinti savo kūną, bandyti atpalaiduoti, užsiiminėti kvėpavimais kaskart sustresavus. Tiek meditacija, tiek sportas ar bet kokia kitokia fizinė veikla mums padės įveikti stresą tam momentui, kaip piliulė nuo galvos skausmo, tačiau tai neįveiks streso atsiradimo priežasties. Nori sužinoti, kaip įveikti stresą visam laikui? Tam reikia taikyti metodiką, kuri padės tau dirbti su savimi ir savo vidumi t.y. pažinti save, savo emocijas ir analizuoti, dėl ko jos atsirado ir kaip jas valdyti. Viso to galima išmokti online Emocijų ABC kurse.

Emocijų ABC kurse gausi:

  • 1 mėn. trukmės online kursą, kurį gali peržiūrėti tau patogioje vietoje
  • 6 psichologinius savęs pažinimo testus
  • Metodika, kuri padės pažinti ir valdyt emocijas
  • Asmeninės motyvacijos metodų
  • Sužinosi, kaip įveikti stresą bei padidinti savo asmenybės potencialą
  • DOVANA: 9 val. trukmės mokymų rinkinys apie emocijas.

Ar esi pasiruošęs didžiausiems pokyčiams dar šiais metais?

Norėtum būti apsuptas žmonių, siekiančių tikslų, gauti daugiau atsakymų, tau rūpimais klausimais bei gauti nuolaida mokymams? Kviečiame prisijungti prie Alliancium saviugdos ekosistemos. Nori sužinoti daugiau apie Alliancium – registruokis į nemokamą online pristatymą:

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.