Kas yra meilė – tai yra duotas sprendimas iš aukščiau, siejantis du asmenis. Meilė yra pati galingiausia energija, kuri ypatinga tuo, kad mes turime ją atiduoti tam, kas mums ją sugeneravo. Meilė nėra mūsų valioje, kadangi negalime priimti sprendimo, kada ką nors įsimylėsime. O ką daryti, kai meilė poroje išnyksta? Juk didžioji dalis santykių prasideda taip gražiai kaip pasakoje: gėlės, pasimatymai, restoranai, eilėraščiai, pokalbiai iki paryčių. Kur visa tai dingsta?
Kas yra meilė ir jos energija?
Jei galvoji, kad jeigu tau mylint užtenka būti tiesiog fainu – smarkiai klysti. Tu turi atlikti savo pareigą – grąžinti gautą energiją. Čia ir būna tos gėlės ir restoranai ir t.t. Kuriant daug gėrio santykiuose vystosi pozityvi inercija. Visi “drugeliai” mums duoti avansu iš aukščiau. Tai yra visiems žinomas “įsimylėjelių periodas”, kai viskas vyksta kaip kokioje pasakoje.
O kas po to?
Vėliau mes patys, be pagalbos, turim kurti pozityvių ir tvarių santykių pamatą. Prieš tai sukurta inercija dar kurį laiką duoda savo vaisių. Dėl to gali susidaryti iliuzija, kad vyras mane mylės su chalatu ir bigudukais, o moteris – geriantį alų ir riaugiojantį. Ilgainiui, toks nuolatinis elgesys formuos negatyvią inerciją. Santykiai žlugs, jei tik baksnosi į tai, ko nedaro tavo partneris. Kaip neleisti santykiams pasiekti finišo linijos ir parodyti, kas yra meilė savo partneriui?
Kas yra meilė: meilė reiškia duoti.
Kaip jau minėta – meilė yra energija, kurią mumyse sugeneruoja kitas žmogus. Kai mes jaučiame meilę – esame tam žmogui skolingi. Ką tu išjauti – turi grąžinti kitam. Tai gali būti materiali dovana, romatiškas savaitgalis dviese, gražūs žodžiai, netgi pasipuošimas ir rūpinimasis savimi. Jei nieko neduosi atgal – žmogus nebesugeneruos tos energijos tavyje. Jis vis mažiau turės, ką tau duoti. Tau reikia neužleisti šio ciklo.
Paimkime pavyzdį su vaikais – jie duoda mums daug energijos, bet mes jos daug ir atiduodame, nes turime jais rūpintis, skirti daugiau dėmesio ir pan.
Pozityvios inercijos kūrimas
Pozityvi inercija – tai stengimasis dėl kito žmogaus, rūpinimasis, kurių nors konfliktų nutylėjimas arba bandymas jų iš viso išvengti. Tą pačią meilę mes galime įžiebti savo rūpesčių ir pastangomis. Ilgainiui, mums atsipalaidavus ir pamiršus dirbti ties santykiais, inercija pradeda veikti į neigiamą pusę. Rūpintis reikia pastoviai, tuo pačiu augti ir dirbti su savimi. Pakreipk inerciją teigiama kryptimi.
Elkis su žmonėmis, bent kaip su savo mėgstamiausiais daiktais
Santykiai yra didžiulis išbandymas ir kartu atsakomybė. Kitas žmogus atima tavo laiką ir energiją. Mes pamirštame, kad santykiuose reikia rūpintis kitu žmogumi, tačiau elgiamės su jais prasčiau nei su savo mėgstamiausiais daiktais. Pavyzdžiui, automobilis – reikia pilti kurą, keisti padangas, plauti, apdrausti, bet ši priemonė mums suteikia komforto. Juk nepyksti ant automobilio dėl to, kad jam reikia kuro, kad jis važiuotų? Tai gal ir nėra taip sunku pagaminti vakarienę ar paruošti rytinį puodelį kavos į lovą? Kaip ir su daiktais, taip ir su santykiais turi prisiimti atsakomybę, šiuo atveju – už kitą žmogų. Liūdna, kad mes elgiamės geriau su daiktais nei su žmonėmis.
Nuo ko pradėti?
Kiekvieni santykiai prasideda nuo darbo su savimi: tiek savo išore, tiek vidumi. Auk kaip asmenybė ir tai bus pastebėta ir įvertinta. Žinoma, išsukti pozityvią inerciją gali užtrukti ne mėnesį ir ne du. Gali užtrukti ir metus. Nori to pasiekti greičiau?
Paklausk savęs, kokių santykiu nori? Kaip jie turėtų atrodyti po metų? Kokius jausmus nori išjausti? Kurk savo pozityvią inerciją greičiau prisijunkdamas prie Santykių ABC kurso, kurio metu gausi:
- 16 pamokų įrašus
- Turėsi prieigą prie įvykusių mokymų archyvo
- Suprasi vyriško ir moteriško mąstymo skirtumus
- Tapsi empatiškesnsis
- Išmoksi klausyti, perfrazuoti, apibendrinti
- Pradėti pokalbį, pasirinkti pokalbio temą, klausti, išsakyti savo nuomonę
- Problemų ir konfliktinių situacijų valdymo, pasakyti „NE“
- Konstruktyviai išsakyti savo nuomonę, kad neįžeistum kito žmogaus
- Bendradarbiavimo, bendro tikslo siekimo, konfliktų vadymo, draugiškų santykių kūrimo.
- Mokymai vyksta nuotoliniu būdu, tad juos gali žiūrėti tau patogiu metu, patogioje vietoje
Kai supranti, kaip veikia santykiai – gali juos valdyti ir kontroliuoti. Nebijok mokymų ir naujų žinių. Tai tave išlaisvins ir sukursi santykius tokius, kokių visada norėjai.