Vidiniai prieštaravimai – tai pirmoji mintis, kuri iškyla mąstant šia tema. Kaip įmanoma, kad „aš“ esu „aš“, bet kažkuri „aš“ dalis gali stebėti patį save „iš šono“. Tai kas tada esu „aš“?

Ar jums pasitaiko, kad nesuprantate, kodėl galvoje sukasi viena kitai prieštaraujančios mintys, kodėl jos atstovauja ne kažkurią vieną poziciją, bet užima skirtingas pozicijas. Svarstote, kuri iš jų teisinga, kurią pasirinkti ir vadovautis.

Įsivaizduokite situaciją, kad jūs norite patikti kitiems, būti geras, įdomus, išsilavinęs pašnekovas. Dėl šios priežasties perkate verslo žurnalus, skaitote mokslinius tekstus, žiūrite laidas, kuriose aptariamos politinės aktualijos, fizikos dėsnių taikymas praktikoje, kalbama apie planetų tolimajame kosmose ypatumus. Viskas tam, kad lavintumėtės ir turėtumėte apie ką įdomiai pakalbėti ir padaryti įspūdį bene bet kuriam žmogui, net ir labai intelektualiam. Tuo pačiu metu jaučiate, kad kažkas čia ne taip, jaučiate mažai laimės iš tokios savišvietos, atrodo tarsi vykdytumėte pareigą kažkam, norite pasitarnauti kitiems, kad jiems būtų malonu ir įdomu kalbėtis su jumis, bet jums to nelabai norisi, neturite tam motyvacijos, turite save versti ir net privertęs per daug nenudžiungate. Jūs bandote užčiuopti koks esate jūs, ko jūs norite, o kiek bandote įtikti ir patikti bei pasitarnauti kitiems. Vėlgi „pametate“ savąjį „aš“.

Tokių vidinių prieštaravimų pavyzdžių gali būti daugybė. Mintyse nėra vientisumo, jos sukasi ir žaidžia galvoje, keldamos sumaištį, prieštaringos viena kitai. O jūs nebeatsirenkate kas vyksta ir kaip tose mintyse susigaudyti, kuria mintimi vadovautis. Jūs jas stebite, apmąstote, vertinate, renkatės, kuria tikėti, kuria ne. Šis minčių nagrinėjimas, vertinimas, apmąstymas, bandymas atsirinkti ir gali būti įvardintas kaip savęs stebėjimas „iš šono“.

Verta suprasti, kad šie minčių žaidimai, vidiniai svarstymai, abejonės yra būdingos ne tik jums, bet ir kitiems žmonėms. Mintis reikia stebėti, atpažinti, tikrinti teisingos jos ar ne. Galbūt tokiu atveju galima sakyti, kad jūsų „aš“ yra tas, kuris stebi, tvarko, rūšiuoja mintis, priima jas kaip teisingas arba paneigia jas, suformuoja naujas mintis kaip svarstymų rezultatą.

Minčių priimtinumą mums, atitikimą mūsų „tikrajam aš“ tikriname vadovaudamiesi patirtimi – savo ir kitų, pvz:. naudojame psichologijos tyrinėtojų sukurtus metodus, laviname vidinį pajautimą. Kiekvienas randa sau tinkamus būdus – galima pasitelkti klausimus sau, meditaciją, kreiptis į Dievą su intencija gauti atsakymus per gyvenimo įvykius, sutiktus žmones, stebėti savo jausmus.

Pavyzdžiui, mintį „turiu lavintis įvairiose srityse tam, kad patikčiau kitiems“ galite pripažinti netinkama jums, vadovaudamiesi vidiniu jausmu, kad toks lavinimasis jums nesuteikia jokio džiugesio, jaučiatės savo pačių įkaitais.

Siekdami patikrinti mintis, galite užduoti sau klausimus ir bandyti į juos atsakyti. Klausimas būtų: ar ši mintis yra tiesa? Galimi atsakymai į šį klausimą: taip, ji yra tiesa, nes – jeigu nepatiksiu kitiems, niekas nenorės su manimi bendrauti; taip, ji yra tiesa, nes – jeigu nesilavinsiu, mane galės apgauti protingesni už mane, būsiu kvailas ir patiklus; taip, ji yra tiesa, nes – jeigu nesilavinsiu, negalėsiu būti pavyzdys savo vaikams, visuomenei; ne, ji yra netiesa, nes – darydamas sau spaudimą būti išsilavinęs visose srityse, aš jaučiuosi, kad prisiimu per daug, jaučiuosi nelaimingas ir būdamas nelaimingas pats, esu piktas, liūdinu savo artimuosius; ne, ji yra netiesa, kadangi – man įdomūs tik keli dalykai iš tų kuriuos mokausi ir kitomis temomis aš net nenorėčiau kalbėtis; ne, ji yra netiesa, nes – man geriau įgyti daugiau žinių srityje, kurią realiai pritaikysiu gyvenime, o ne žinoti apie visas sritis, kurių gyvenime nepritaikysiu ir tik sugaišiu savo laiką. Tokia analizė padeda išgvildenti mintį įvairiais rakursais. Tokiu būdu mes ieškome ar mintis tinka būtent mums, „savajam aš“, po tokių svarstymų galime ją priimti, atmesti, transformuoti, išplėsti ar siaurinti. Pavyzdžiui, mintį „aš turiu lavintis įvairiose srityse tam, kad patikčiau ir būčiau naudingas kitiems“ galime transformuoti „aš turiu lavintis marketingo, viešojo kalbėjimo srityse, kurios mane patį domina, kad šiose srityse būčiau įdomus pašnekovas, suprasčiau ko reikia savo verslo ar mano darbovietės klientams, mokėčiau pristatyti savo verslo ar mano darbovietės produktus“.

Vidiniam pajautimui, vidiniam matymui lavinti kai kam gali būti tinkamos meditacinės praktikos, pabuvimas su savimi.

Alliancium tobulėjimo ekosistema suteikia jums savęs pažinimo ir vidinio matymo lavinimo metodus, kurie padeda jums išspręsti vidinius konfliktus, rasti atsakymus į klausimus koks aš esu, kas tinka man, kokių blokų, programų, įsitikinimų, kurie susiformavo dėl mano patirties, aplinkos, turėčiau atsisakyti, kokie mano gabumai, kada jaučiuosi laimingas, ką turėčiau veikti gyvenime. Šių praktiškai patikrintų metodų ir bendraminčių bendruomenės dėka, jūs žymiai greičiau pažinsite save negu bandydami tai daryti vieni. Išbandykite vienus stipriausių Alliancium tobulėjimo ekosistemos tęstinių mokymų Saviugdos ABC, po kurių jausitės tvirčiau priimdami kasdienius sprendimus.

Alliancium yra atvira tiems, kurie nori tobulėti ir ieško atsakymų. Junkis ir tu! Spausk https://www.alliancium.com/start-your-life/

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.