Verslumas – ši žmogaus savybė prilyginama sėkmei, manant, kad su verslumo gyslele yra tik gimstama. Dėl to ši savybė yra neteisingai vertinama, kaip kažkas sunkiai pasiekiamo arba įmanomo tik mažam kiekiui žmonių. Mes taip galvojam tik todėl, nes nežinom, kas tas verslumas. Jei patikrintum „verslumas“ sąvoką, rastumėt, paparstą apibūdinimą: kaip mes įdarbinam turimus išteklius (finansinius, žmogiškuosius ir t.t), siekiant pelno ir prisiimant riziką. Mes dirbdami savo darbą irgi kažkuria prasme esame verslininkai, nes parduodam savo laiką, siekiant pelno. Ar nori tikslingiau ir efektyviau parduoti savo laiką bei tuo pačiu realizuoti savo asmenybės potencialą? 

Motyvaciniai seminarai netransformuoja

Atsakant į paprastus klausimus, verslumas gali būti pažadintas ir tam tikrai nereikia eiti į motyvacinius seminarus. Jau sutaupei nemažai eurų ir laiko. Ar tau tikrai reikia eiti ten, kur tau sako, kad tu gali, tu esi geriausias, tau viskas pavyks? O po kokio mėnesio, atsigavės po visų emocijų – atsibusi savo tikrovėje ir kas tada? Ieškosi toliau pasiteisinimų, kodėl sėdi nemėgstamame darbe? Motyvaciniai seminarai, tau suteikia išorinės stimuliacijos ir po jų jautiesi energingas ir įkvėptas, bet jie tavęs netronsformuoja iš vidaus.

Verslumas: pagrindinės taisyklės

#1 Susirask, kas tau patinka

Niekada nedaryk to, ko nenori daryti. Aišku, naudok šią taisyklę sąmoningai, o ne savo tinginiui patenkinti. Vienas iš būdų, kaip suprasti, ką nori daryti ir realizuoti gyvenime, tai,  daryti ir taisyti tai, taisyti, kas tave nervina. Išdrįsk būti su savimi ir nesustok ieškoti. Negali savęs atrasti ar išrasti, bet gali susikurti, koks tu nori būti. Verslas yra tai, kas papildo pasaulį bei kuria pridėtinę vertę – tu gali būti šio proceso dalimi. Verslas neturi prasmės be klientų ir vartotojų – kuriuos darai laimingais. Tavo verslumas pasireiškia tada, kaip suvoki savo potencialą ir įdarbini jį.

#2 Būk teisingoje aplinkoje

Apsuk save žmonėmis, kurie yra aukštesni už tave. Niekur negali judėti (tuo labiau kurti verslą) jei turi tik žemesnius už save. Jei esi kambaryje, kuriame tu pats protingiausias, vadinasi esi ne tame kambaryje. Eik pramintu keliu.

#3 Daug dirbk, tada ilsėkis

Verslumas kaip ir bet koks įgūdis neatsiranda iš niekur, tad, kad ir kaip banaliai tai skambėtų, reikia iš pradžių daug dirbti, tada ilsėtis. Bet to, kai dirbi mėgiamą darbą turėsi daugiau jėgų ir energijos. Prisimenant pirmą taisyklė – susirask tai, kas tau patinka ir tave motyvuoją – tada ir ilsėtis nereikės. Reikia būti su savimi griežtu, nes tai yra tavo gyvenimas. Turėk omeny, kad didžiausia vertė yra laikas. Verslus žmonės žino, kaip efektyviai išnaudoti savo laiką. Net jei ir dabar dirbi nemėgstamą darbą, išnaudok laiką po to savo realizacijai. Kai uždirbsi mėgstamoje veikloje tiek, kiek nemėgstamoje – galėsi pilnai atsiduot ten, kur yra tavo pašaukimas daryti žmones laimingus. Skirdamas daugiau laiko savo realizacijai, pradėsi labiau vertinti laiką ir skirsi jį kokybiškai. 

#4 Mąstyk sprendimais

Verslumas pasireiškia ne tik tada, kai žinai, kaip padaryti žmones laimingus savo produktu ar paslauga, bet suvokimu, kad nėra padėties be išeities. Ieškok sprendimų, ne problemų. Visada būk pasiruošęs prisiimti atsakomybę bei pasiruošęs prarasti. Tuo pačiu nesiruošk tam, ko gal ir nebus.

Verslumo mąstymas ir įgūdžiai yra ugdomi

Aukščiau pateiktos taisyklės yra gairės, kaip gali būti išugdomas verslumas. Norint priartėti prie tikslo greičiau, reikia trenerio, kuris tave efektyviausiu būdu naviguotų ten, kur tu nori būti. Norėdamas turėti ne tik gaires, bet ir lavinti savybes, reikiamas versliam žmogumi, siūlome prisijungti prie unikalaus mokymų kurso Saviugdos ABC. Išklausęs 24 pamokas, turėsi reikiamas verslaus žmogaus savybes:

  1. Žinosi kaip priimti teisingus sprendimus bei daryti teisingus veiksmus;
  2. Išsiugdysi psichologinę stiprybę ir gebėsi susitvarkyti su stresu;
  3. Suprasi, kas tau pačiam yra svarbu ir ką nori realizuoti.

Noriu, kad patikėtum, kad įmanoma būti laimingu ir turtingu. Tam, kad niekada nereiktų rinktis tarp tų dviejų, prisijunk prie Alliancium saviugdos ekosistemos. Prisijungęs gausi ne tik žinių, bet ir būsi tarp motyvuotų, realizuotų ir augančių žmonių. Registruokis į Alliancium online nemokamą pristatymą ir sužinok daugiau:

Laukiame, kol galėsime Jums padėti

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkime pertvarkyti gyvenimą nuo pat pagrindų.